nedeľa 23. februára 2014

Cassandra Clare - Mechanický princ

(Neskutočne sa mi páčia obálky na túto sériu :D)

Originálny názov: The Infernal Devices: Clockwork prince
Séria: Pekelné stroje

Diel v sérii: druhý

Žáner: fantasy, romance

Dátum vydania: vyšlo

Anotácia:
V kúzelnom Viktoriánskom Londýne, sirota Tessa objaví bezpečný domov pri Tieňolovcoch, kým ju zradcovia neprezradia Magisterovi. Chce si ju vziať za ženu, ale to isté chce urobiť seba-poškodzujúci Will a oddaný Jem. Kúzelník Magnus Bane sa vracia, aby im pomohol. Tajomstvo jej rodičov leží zahalené v Yorkshirskom Insštitúte vedenom starým Alyosiusom Starkweatherom.


Môj názor (upozorňujem na spojlery!!):Niečo úplne iné, než prvá časť. Teda aspoň podľa mňa. Tessa sa mi tu páči ešte viac a neustále ju musím porovnávať s hroznou Clary z TMI. Tessa je odvážna a nebojácna. Síce miestami hlúpa, ale stále sa mi páči.
Konečne zisťujeme tajomstvo Willa, za čo som nesmierne rada, aj keď sa o tom zmieni až ku koncu knihy. Jem stále umiera, nič nové pod Slnkom, Charlotte si je neistá Henryho láskou a Sophie sa možno zaľúbi do niekoho nového.
V každej knihe objavujeme nové postavy, ktoré sú svojim spôsobom v príbehu dôležité. Nie sú to len tie osoby, ktoré sa pozdravia a objavia sa na pár stranách. Skôr niekto dôležitý, ako Gideon. Po prvej knihe som si myslela podľa Jemovho či Willovho rozprávania, že to bude nejaký "nabúchaný" chalan, ktorý bude chcieť zabiť našich dvoch krasoňov. Lenže tak to nie je. V tejto knižnej sérii je až príliš veľa chlapov, do ktorých sa je ľahko zamilovať.
V knihe mi však chýbala nejaká pasáž, ako napríklad v prvej časti, keď sa Tessa premenila na Camille a šli na ten večierok. Bola to moja obľúbená pasáž. Tu mi niečo také chýbalo, keďže sa dej rýchlo premietal. Rýchlejšie oproti prvej knihe. Začiatok, Jem a Tess kamaráti, Will sviniar, Will a Tessa výlet na vlastnú päsť, Will a Magnus riešia záhadu, Jem vrazí Willovi, Jem a Tessa sa zbližujú, Tessa a Sophie cvičia, Jess je sviňa, bál, krutý objav, výlet do Kosteného mesta, výlet do Yorkshiru, Magnus a Will, Camille.................. skrátka veľa sa toho deje a rýchlo sa príbehy striedajú, čiže na nič nebol poriadne čas.
Dej sa však podľa mňa nikam nepohol. Nedozvedeli sme sa takmer nič. Nič o Tessinom pôvode, nič o tom, kde je Mortimer. Novinky boli len u Willa, o ktorom sme sa dozvedeli oveľa viac a ja som si ho natoľko obľúbila, že keď Jem požiadal Tessu o ruku a ona súhlasila, kričala som "NIEEEEEEEEEEE!". A takmer som trieskala vlastnou hlavou o stôl, keď Will prišiel za ňou a povedal milovanej Tesse, čo k nej cíti a prečo sa doteraz správal tak, ako sa správal. PREČO? Sakra, PREČO?
Ak ste čítali moju recenziu na prvú knihu, viete, že som napísala, že ak si Tessa bude musieť vybrať mmedzi Jamesom a Williamom, nebudem šťastná ani pri jednom. Musela by jedného zabiť, aby som bola spokojná. Teraz to však beriem späť. NEchcem, aby si vzala Jema. Chcem Willa:(
Vtipné hlášky tak trochu vymreli, no stále sa dalo na veciach zasmiať. Boli tam aj hlboké myšlienky na zamyslenie, čo milujem v knihách, hlavne keď autorka cituje citáty z iných kníh.
Nemôžem sa dočkať na pokračovanie, ktoré vyšlo len nedávno, čiže preklady ešte niesu, alebo sú len tak do 7 kapitoly. A potom čakať a čakať:( ach.
Stručné hodnotenie.Zdroj anotácie: Goodreads.com

6 komentárov:

 1. Knihy od CC zbožňujem. Mechanického princa som čítala ešte po anglicky, ale už som si to kúpila aj po našom :D, a keď som zistila, že po tom debilnom konci vyjde ďalší diel až o pár mesiacov, skoro ma porazilo!
  Ale už aj mám trojku a neviem, či neľutujem, že som ju prečítala. Ten koniec bol hrozný, revala som ešte týždeň!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. AJ JA ! tretia kniha je hrozná !! (nie, je super, len sakra toľko plaču :()
   Stále budem team Will. a ani neviem či sa mám radovať, čo všetko mala s Willom alebo smútiť, že to on nebol na Jemovom mieste na konci :(
   Stále premýšľam, ako ich dvoch Cassandra zakomponuje do TMI poslednej časti.

   Odstrániť
  2. Na to som zvedavá aj ja, ešte som si neprečítala štvrtý a piaty diel TMI, lebo som chcela počkať, kým to vyjde aj u nás. Aj tak si to všetko kupujem, akosi som nevidela zmysel v tom, že si to zase dopredu prečítam a potom dokúpim. tak čakám :D :D
   Ale počula som, že chce zabiť v šestke sedem hlavných postáv a má to maž až 700 strán. Dobre sa rozšupla.

   Odstrániť
  3. No keď ich zabije naraz viac, tak mi to nebude vadiť hahah.
   ja som si to čitala online na nete, kedže sa mi nechcelo čakať. Ale teraz statočne čakám na posledný diel Divergencie (kde viem čo sa stane :((((((()

   Odstrániť
  4. Divergencia ma prestala baviť pri druhej časti. Z tej sa mi podarilo prečítať dve kapitoly a koniec :D Ale jednotka sa mi páčila a určite si pozriem aj film.
   Ja sa teraz však skôr modlím za to, aby spravili aj dvojku VA filmu, lebo zatiaľ to vyzerá veľmi kriticky.

   Odstrániť
  5. hiiii ty hriešnica! :D ako ťa mohla Divergencia prestať baviť? :D
   ja som to ešte stále nevidela:(( a sa bojím to pozerať haha.

   Odstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie