nedeľa 2. marca 2014

Becca Fitzpatrick - Zavrhnutý


Originálny názov: Hush hush

Séria: Zavrhnutý
Žáner: YA, fantasy, romance
Diel v sérii: prvý
Dátum vydania: SR- vyšlo
Obsah: Nora je svedomitá a múdra študentka na strednej škole. Spolu s najlepšou kamarátkou tvoria dokonalý kontrast, keďže Vee je zaťažená na pekných chlapcoch. Okrem jedného, ktorý znepríjemňuje život aj jemnej Nore. Patch, je sexy rebel, ktorý si pred Norou neustále dokazuje svoje ego.
Lenže Nora urobí jednú obrovskú chybu - zaľúbi sa do Patcha, ktorého minulosť je temná a tajomná. Nora sa snaží držať svoje city na uzde, ale Patch jej nedáva na výber. Čo sa stane, keď Nora odhalí svoje očarenie z neho? Ako zareaguje na pravdu o Patchovi?


Moje hodnotenie: Kniha je dobrá. Čo dobrá, skvelá. Páči sa mi to tajomno, a miestami mi to pripomína skôr nejaký triler, pretože na začiatku sa niečo udeje a čakáte až na koniec, aby ste sa doškali vysvetlenia.
Tajomný Patch, má skvele meno, a už len pri predstave naňho sa mi zbiehali slinky...aj zbiehajú. Nie je žiadný srajdoš, ale drsný a odvážny MUŽ. Tajomstvo, je jeho podstata. Hneď ako autorka opísala jeho jazvu na chrbte, ma okamžite napadlo, že to od krídel.
Celý dej je úžasný a neviem v ňom nič vytknúť. Jednoducho SKVELÉ! Kopa zápletiek, myslíte si, že každý je tam zlý, každý je dobrý, nemôžete dôverovať nikomu. A to doslova: NIKOMU. Aj ten kto sa zdal byť nepodstatný, ale milý, je zlý.
Obľúbila som si Noru, aj keď ja práve nemusím tie slabšie dievčatá. Lenže tam by mi to inak ani nesedlo. Iba nech je ona jemné žieňa, ktoré sa vie aj ústne brániť, no nie je nejaká SUPER ŽENA. Pri niektorých pasážach som sa jej ešte čudovala, pretože ja by som piškala pepsi od strachu.
Možno by sa niečo malé našlo, čo strhne jediný bodík a to MA NENORMÁLNE SERE. Ale proste musím to tu dať. Knihy ako: Nesmrteľní, Pád a Zavrhnutý sú proste skvelé, a tak sa nedá napísať, ako sú si pre mňa podobné. Dobre sú to len drobnosti, ale keď som to čítala, vybavovala som si knihy PÁD a NESMRTEĽNÍ.
Napríklad, hneď pri zmienke o Padlích anjeloch, som si vybavila Pád. Nesmrteľní je proste niečo úplne iné, ale pripomínalo mi to aj to.
Dobre sú to maličkosti, ale viem, že ešte jedna kniha, čo je podobná knihe Nesmrteľní. Jednoducho mi to prišlo podobné, a že už môžem čakať, čo sa stane.
5 komentárov:

 1. Moja najobľúbenejšia séria :) Pekná recenzia. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. praveže hrozná recenzia:D preto mam pri každej hrozen serii tag old review, lebo sú veľmi staré ešte z pôvodneho blogu-. hruza a des :D

   Odstrániť
  2. Čítala som už aj horšie, táto je podarená ! :) :D

   Odstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie