nedeľa 2. marca 2014

Jenny Downham - Skôr než zomriem

 

Originálny názov: Before I die

Žáner: Dievčenský román

Dátum vydania: vyšlo
Obsah:
Čo by ste robili, keby ste vedeli, že zomriete? Smrteľne chorá Tessa Scottová má 16 rokov a zostáva jej pár mesiacov života. Rozhodne sa ich prežiť na plno. Chce ich prežiť ako normálny teenager. Číslo jedna na jej zozname chených vecí je sex. A chcem s tým začať hneď.
Ako sa jej to podari? Prežije svoje posledné chvíle života naplno? prečítajte si túto knihu :)) určite stojí zato :))


Môj názor: Vzhľadom na to, že som to čítala po anglicky, tak vám nepoviem niečo presnejšie, ale len tak, že napr. niektoré pásaže boli nudné, a doslova ma prekvapilo až prehnané opisovanie, ako - "idem na záchod. Utriem sa a vyjdem von. Umyjem si ruky" Často na to v knihách nenarážam. Možno sa to niekomu páči, ja na to nemám názor. Len to bolo naozaj prekvapujúce.

No som sa pol hodinu smiala nad textom:
-Splň svoj sľub.
Nahne sa a začneme ma bozkávať. Pomaly schádza dole a ..... (nejako to tam skrátka bolo opísané - mature content, sorry)
Vydýchnem šťastne a pritiahnem jeho tvár hore. Pobozkám ho.
-Kde si sa to naučil?
-Z jedného filmu
Unavene sa usmejem. - A čo ty? - opýtam sa.
-To nevadí. Si unavená.
-Môžeš si to urobiť sám.
- To vážne?
- Áno. Môžem sa pozerať.
- Úplne vážne?
- Áno.
Sledujem ako si kľakne. Uprie pohľad na moje prsia. Ja pozerám do jeho očí. V nich sa zanedlho mihne prekvapenie, a zmätená láska.

Inak som plakala, a smiala sa nad tým čo robila. Niektoré veci by som nedokázala a tobôož nie pred rodičmi.Mimochodom už bola táto kniha aj sfilmovaná pod názvom Now is good. Hlavnú rolu Tessy hraje Dacota Fanning a je skvelá. A objaví sa tam aj moja obľúbená herečka Kaya Scodelario v role Tessinej najlepšej kamarátky. Naozaj si to pozrite. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie