nedeľa 2. marca 2014

Kody Keplinger - Shut Out

 
 
Žáner: Dievčenský román

Dátum vydania: USA - vyšlo, SR - haha vtip. pochybujem, že vyjde
Anotácia:
Väčšina stredných škôl súperi s ostatnými školami. Na Hamiltonskej strednej je to občianska vojna: tým amerického futbalu verzus tým futbalu. Lissa sa tento spor rozhodne ukončiť a to tým, že odoprie svojmu chalanovi sex. Dohodne sa aj s ostratnými priateľkami hráčov, aby so svojimi chlapcami nespali. No nepočítala s tým, že sa z toho stane vojna chlapcov proti dievčatám. A s čím už vôbec nepočítala je, že cíti sexuálne napätie medzi ňou a Cashom Sterlingom, vodcom chlapčenskej strany.Môj názor: POZOR! spojlery!
Autorka píše veľmi skvelé romantické príbehy... myslím tie dievčenské, ktoré sa dejú niekde na strednej škole. Ďalšia skvelá kniha.
Síce som sa nevedela vcítiť do hlavnej postavy, keďže ja som ten priebojnejší typ, ktorý si nenechá skákať po hlave. Nie som uzavretá do seba a kamarátky vedia o mne všetko. Preto som skrátka nevedela s Lissou stotožniť.
Príbeh je skvelý, keďže je to opäť niečo iné. No vážne, kde si prečítate o rivalite dvoch týmov na jednej škole? Väčšinou ide o boj medzi školami. Futbal a americký futbal. Ja by som bola asi na mieste Chloe, ktorá spala s každým, aj keď väčšinou len s tými hráčmi amerického futbalu. Neviem si pomôcť, ale vždy som myslela pri tom na film "Ona je on" (She´s the Man). Viete tam, kde hraje Amanda Bynes, čo sa prezlečie za svojho brata, aby hrala futbal na inej škole a porazila svojho ex-priateľa. Preto som si sexy futbalistu - Casha, predstavovala ako toho sexy herca - Changing Tatum sa vola :D (Nebudem sa tu kakať so skloňovaním :D)
Randy... zozačiatku som bola z neho paf. Aký je zlatý aj všetko, ale vykľul sa z neho fakt taký debilko. Autorka to urobila naschvál, že ho nechala ju podviesť, a aby to bolo horšie tak nech aj prezradí, že je ešte panna a každého klame, inak by ho mal každý radšej jak Casha. Aspoň ja som ho pôvodne mala radšej a pri každej časti s Cashom som nervovala. Prečo Lissa myslí naňho? Lissa má byť s Randym. A potom sa z Randyho stal totálny ... Skazil mi všetky ilúzie, čo je dobré, keďže Kody zrejme mala vymyslený koniec, aby Lissa skončila s Cashom, keďže by to mohlo dopadnúť asi ako so sériou "Nočný tieň", kde prakticky väčšina dievčat nadáva, že Calla neskončila s Renom.
Páčilo sa mi, že autorka nemenila prostredie, skráka sme stále boli na Hamiltonskej strednej ako to bolo v "The Duff". Spomenula tam pár osôb z tamtej knihy, čo bolo dobŕe, aspoň to bolo viac realistické, keďže to neurobila tak, že vidno, že to je všetko fikcia.
Smútila som za scénami aké boli v "The Duff". Chcela som viac tých povedzm erotických scién.  Síce tam bolo veľa takých, keď sa bozkávali a to v tej knižnici fu... Proste som slintala a čakala, že si to tam rovno rozdajú, no nie. Bola som trochu smutná, že sa to skončilo a nič nebolo, aj keď trochu logiky to dáva, keďže išo o "Sex strike", čiže odopieranie chalanom sex. Čakala som, že aspoň na konci tam Kody dá takú peknú, viete akú myslím, scénu, no ukončila to tak, že neviem ani aké prekvapnie pre Lissu vymyslel Cash ako rande !!
V porovnaní s "The Duff" bola táto kniha horšia, no len nepatrne. Skrátka Kody vie písať veľmi dobre a každá jej kniha je pre mňa ako droga. Veď som to čítala včera a to v angličitne, do 6 ráno. Celú noc !! Normálne mam už pošramotené mozgové bunky z tej angličtiny, pretože už normálne rozmýšľam po anglicky. Premýšľam, že idem niečo povedať, ale ja o tom premýšľam po anglicky!! Nadávam po anglicky, a celkovo mám chuť tak aj rozprávať :D
Ale späť ku knihe a jej pár nedostatkoch. Áno, chýbali mi sex scény, no to nie je až úplne také mínus, veď nemusím čítať každú knihu ako... porno :D Nepáčil sa mi zmätok na konci, kde vlastne on ju už chcel, ale ona vedela o tom, a on si myslel, že ona chce byť s Randym a preto jej nezavolal, no ona to chcela aaaa proste chaos. Stačilo to tak jednoduchšie napísať. A posledná vec, ktorá sa mne osobne nepáčila, neveela som ako hlavná hrdinka a napríklad jej kamarátky hlavne Chloe vyzerajú. Viem, že sem tam autorka podotkla, že Lissa má dlhé nohy a myslím, že tmavé husté vlasy, ale chýbalo mi to tam. Ja to v kinhách proste potrebujem, aby som si vedela predstaviť postavy. Jedine, čo si viem predstaviť je asi Randy a Cash, aj keď Randy bol opísaný len ako - blonďák. Cash za to je zelenooký, s tmavými kučerami, vysoký, namakaným telom...


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie