nedeľa 2. marca 2014

Zuzka Šulajová - Džínsový denník 3Séria: Džínsový denník
Žáner: Dievčenský román
Diel v sérii: tretí
Dátum vydania: SR- vyšlo
                     (info: prvé dva diely by mali čoskoro výjsť aj v ČR)
Obsah: Naša najúspešnejšia autorka dievčenských románou pre nás pripravila tretí a zároveň posledný diel tejto obľúbenej série. Príbeh o Paule Semoklovej zaľúbenej do Lukáša sa stále odohráva na strednej škole, kde sa snaží prekonať všetky svoje problémy už v maturitnom ročníku. Láska medzi Lukášom a Paulou rozhádala ich partiu, podarí sa im ju spojiť? Je láska medzi Lukásom a Paulov nazoaj taká silná, že vydrži aj naďalej? A čo nepriazeň rodičov?Môj názor: Nikdy nezabudnem, ako som bola na základke a z knižnice som si vypožičala prvé dva diely. Bola som z toho hotová. Úžasná kniha, dokonalý dej a hneď som si zaľúbila autorkin štýl písania. Takmer na každej dvojstrane skrátka muselo byť niečo, z čoho som sa smiala ešte pol hodinu po tom. Pri tých trápnych scénach som sa sama cítila trápne a dosť som smútila, keď dvojka bola posledná.
No o pár rokov na to, už keď som na tej strednej, o ktorej som tak snila a očakávala, aké to bude, samozrejme ako v knihe, objavila som na nete predaj Džínsového denníka 3? Čože? Nechápala som. Veď nemala byť Ďalšia časť. A ona bola! Musela som si ju kúpiť. Presvedčila som mamu a konečne som ju mala doma. Moje typické čítania - 2 dni a konec. Mama vždy nadáva, že načo mi tu knihu kupovala, keď aj za deň ju prečítam?
No ale k veci. Kniha. Asi prvýkrát som to brala tak... realisticky. Nedokážem to popísať, no predtým, keď som čítala prvé dve časti bolo to ako - jej, čo všetko ma na tej strednej čaká a blablabla. No teraz - postavy sú už v maturitnom ročníku. Paula síce už nezažíva tie jej povestné trapasy, na ktorých som sa tak smiala, no jej kúzlo a dôvtip sa nevytratili.
Paula si naĎalej užíva s Lukášom, s ktorým sa hrnú k maturitám, no čo ich čaká po škole? No najprv sú tu triedne problémy a nezhody. Simona a Maťa stále chovajú nenávisť k Paule, zatiaľ čo Patrik sa ju snaží dostať späť. Lukáš je mimoriadne žiarlivý, takže ich kamarátstvo sa zrejme ani neobnoví. A Erika? Stále chodí s Rišom. No dokedy? Densa už rieši iné problémy, napríklad že sa jej priateľ - Juro, chce presťahovať do domu, kde by spoločne bývali.
Tretí diel mi len potvrdil, že je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh, že nikdy nezabudnem na tie postavy a ich mená, že každým dielkom Ďalej sa autori zlepšujú... Kniha sa čítala sama. Nedokázala so msa odtrhnúť. Zrejme by som ju prečítala aj za pol dňa, keby som sa nesnažila si to čítanie predlžovať. Zuzka Šulajová je naša najúspešnejšia autorka dievčenských románov a to je aj vidno. Ten dôvtip, zároveň dospeljšie písanie či myslenie postavy. Je to asi jediná kniha, o ktorej vám nedokážem napísať podrobný opis, pretože je to denník. Čo vám budem písať každú jednu vec, čo sa stane? Mlčím ako hrob, aby ste si to samy kúpili a prečítali.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie