nedeľa 8. júna 2014

Posúď knihu podľa obalu (7)

 Z dielne Syki

The 100

Kass Morgan


Anotácia:
V budúcnosti žijú ľudia vo vesmírnych lodiach miesto miest, vznášajúcich sa vysoko a ďaleko nad zemskou atmosférou. Nikto nevie kedy, a či vôbec bude niekedy dlho neobývaná planéta opäť obývateľná. Ľudia ale musia čeliť ubúdajúcim zdrojom a narastajúcej populácii, preto vládny lídrovia vedia, že musia opäť získať ich vlasť – predtým, než bude príliš neskoro.
Teraz je stovka mladistvých delikventov poslaná na vysoko riskantnú misiu, aby opäť osídlili Zem. Po tvrdom pristáti tínedžeri dorazia na divoko krásnu planétu, ktorú doteraz videli len z vesmíru. Čeliac nebezpečiu tohto tvrdého nového sveta, snažia sa vytvoriť experimentálnu komunitu. Ale sú prenasledovaní ich minulosťou a neistí ich budúcnosťou. Na to, aby prežili sa musia naučiť dôverovať – a dokonca milovať – znovu.
Môj názor: Napriek tomu, že by sa obálka mohla zdať ako jednoduchá, je úžasná. Teda aspoň podľa mňa. Z diaľky mi pripadala obyčajná a primitívna. Čím dlhšie ju však z blízka sledujem, tým viac sa mi páči. V každom písmene je niečo iné a celkovo mi to príde originálne. Už sa teším, kedy sa začítam do knihy.


6 komentárov:

 1. Obálka je fakt super, ale príbehu sa dosť bojím po skvelom seriáli :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. presneee. som prečítala zatiaľ pár kapitol a je to celkom iné :D

   Odstrániť
 2. Strašně se mi líbí ta vystupující postava z toho E. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie