streda 1. júna 2016

Issue 18: Slovart

Viete, ktoré vydavateľstvo oslavuje 25. narodeniny? No predsa Slovart! A práve preto píšem tento článok.
Pôvodne som mala v úmysle predstaviť skvelé knihy z každého žánru, ktoré v tomto vydavateľstve vyšli, ale čosi také robia Kika a Baška na IG, takže som sa rozhodla dať tu len tie moje obľúbené.
Zároveň vás snáď nalákam si dané knihy prečítať, ak ste tak ešte nezrobili.
Najprv však ešte spomeniem to, že Slovart kvôli týmto narodeninám vydáva ich úspešné knihy v nových edíciách. A čo presne? To nájdete v TOMTO zozname.
Okrem toho ak si objednáte/kúpite nejakú ich knihu z Martinusu, dostanete k nákupu aj Zázračnú knižnú tašku. Viac TU.

Okej takže môžeme začať.
Moja Slovart zbierka síce nie je taká gigantická ako od Ikaru, ale aj tak je celkom slušná a plná mojich obľúbených kníh. Toto vydavateľstvo totiž vydalo takmer všetky moje milované série, škoda len, že nevlastním úplne každú.

Nielenže sa v mojej zbierke nachádzajú moje obľúbené knihy, ale aj krásna omaľovánka V krajine zázrakov,
ďalej to sú knihy s mojim cteným menom a citátom,
kráska od Nessa s nádhernými ilustráciami,
a druhá od Nessa, ktorá dokonca svieti v tme.

Milujem a odporúčam:

 Séria Mara Dyerová - Michelle Hodkin

Čo sa stalo Mare Dyerovej 4,5/5
Kto je Mara Dyerová 5/5
Túto sériu, bohužiaľ nedokončili, pretože nejak o ňu u nás nebol záujem, čo naozaj nechápem. Nie len že je táto kniha dokonalá zvonku, ale aj zvnútra. Do prvých dvoch dielov som sa neskutočne zamilovala a je mi strašne ľúto, že nemajú u nás dostatok fanúšikov, pretože je to jedna z mojich obľúbených sérií vôbec.

Séria Trón zo skla - Sarah J. Maas

Trón zo skla 5/5
Koruna z temnoty 5/5
Vrahyňa proti pánovi pirátov
Kým booktuberi túto sériu ospevujú už viac ako rok, ja som si pekne počkala na slovenské vydanie a konečne sa k nej dostala až v lete 2015. A zamilovala som sa. Do autorky, do sveta, do príbehu, do postáv... Trón zo skla sa hneď dostal na popredné priečky mojich milovaných sérií a preto sa neviem dočkať ďalšieho dielu, na ktorí musím čakať už len do júla. Hurá hurá. Už len striehnem, kedy niekto vydá v Slovenčine aj A Court of Thorns and Roses.

Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru - B.A.Sáenz

Mala som problém sa do tejto knihy začítať, no akonáhle sa mi to podarilo, už som ju nevedela pustiť z ruky. Neskutočne sa mi páčilo to, ako autor píše a aj nádherný príbeh. Označila som si v knihe 42 citátov, najviac koľko som kedy dala. Prišla som o všetky farebné papieriky.
4,5/5

Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky

Čosi podobné ako Ari a Dante. Je to také... no... iné. Také milé, ale zároveň smutné. Zaujímavo napísané s peknými myšlienkami a ešte krajším príbehom. Niečo také som napísala aj k Arimu a Dantemu, ale fakt je to taký rovnaký štýl, ktorý sa rozbieha pomaly a možno sa do toho ťažko začítate, ale ani jedna nie je kniha, ktorou by ste mali len tak preletieť. Musíte im venovať čas a premýšľať nad každou vetou.
4,5/5 2014 recenzia
5/5 2016 recenzia

Ak vám mám odporučiť ešte niečo podobné, tak určite Kam zmizla Aljaška od Johna Greena. Ktorú nemám v slovenskej verzii, ale stojí za to si ju prečítať.
4,5/5

Harry Potter - Jody Revenson

Tvory a netvory 5/5
Magické miesta z filmov 5/5
Čo nesmie chýbať každému vernému HP fanúšikovi? No predsa tieto knihy. A ja, ako závislak na Behind the Scenes filmov/seriálov tieto dve knihy MILUJEM. Veľmi rada poznám všetky triky, ktoré stáli za vytvorením filmov, ktoré tak veľmi zbožňujem,

Séria Upírska akadémia - Richelle Mead

Poďme sa porozprávať o tom, že som túto sériu čítala pred sto rokmi, kedy som mala doma maximálne tak Harryho Pottera a bola som príliš chudobná na to, aby som si ju kúpila. Okrem toho, vtedy ešte nevyšla ani v Slovarte, takže som čítala len nejaký preklad na nete. Toto je moja najobľúbenejšia séria všetkých čias, pretože vďaka nej som začala písať a blogovať. A som úplne a neskutočne nadšená, že ju Slovart vydal a dokonca v takých krásnych krvavých obálkach, ktoré sa mi najprv nepáčili, ale teraz, keď mám doma dve české a jednu filmovú, tak všetko je lepšie než to. Chce sa mi plakať, že nemám celú sériu a všetko od Richelle, čo kedy vyšlo, ale môžem sa tešiť, že na konci roka vydávala Slovart The Glittering Court.
/5

Pýcha a predsudok - Jane Austen

Nemám poňatia kedy som si knihu kúpila, fakt si neviem spomenúť ani len na to, v ktorom obchode som ju kúpila, no viem, že sa mi neskutočne páčila. Je to zároveň jediná klasika, ktorú som aj dočítala. Možno ak by som nevidela film, nebola by som taký fanatik, ale videla som ho, takže sa nič nemení na tom, že som sa do knihy zamilovala. Nebola som práve fanúšikom obálky, pretože milujem tie anglické/americké špeciálne edície, ale keď ich dáte všetky dokopy, tak to vyzerá fakt pekne. Čiže by som si už konečne mohla zohnať aj Emmu, Northangerské opátstvo a zvyšok. 
5/5

Tak čo? Inšpirovala som vás?
Hodím vám sem ešte moju IG Slovart galériu :D (@danysbooks alebo @foxyrathbone)

  

5 komentárov:

 1. Krásné fotky :) Ale hlavně povedlo se ti mě nalákat na spoustu knížek :) Všechny vypadají hodně dobře :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc pěkný článek plný skvělých fotek, tolik inspirace na jednom místě :) IG Slovart galéria je báječná :) Přeji krásný den!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Díky za inspiraci na nové knihy, co si určitě časem snad přečtu.
  http://mynameisnotamerica.blogspot.cz/ - budu ráda za nahlédnutí + mám tam zrovna soutěž.

  OdpovedaťOdstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie