štvrtok 9. júna 2016

RC: Jody Revenson - Magické miesta z filmov

Originálny názov: Magical Places from the Films
Autor: Jody Revenson
Dátum vydania: sk 5/2016, eng 1/2015
Vydavateľstvo: Slovart, Harper Design
Počet strán: 208
Hodnotenie GR: 4,62

Anotácia: 
Fanúšikovia Harryho Pottera pozor! Prichádza ďalšia úchvatná publikácia, ktorá odkrýva tajomstvá filmových archívov. Všetci sme pri pozeraní filmov podľahli čaru Rokfortského hradu, väznice Azkaban či Ministerstva mágie. Zapísali sa nám do pamäti rovnako ako obľúbené postavy z knižnej série o Harrym Potterovi. V tejto jedinečnej knihe máte šancu vidieť doteraz nezverejnené skice, fotografie z natáčania, zábery z filmov a spoznať mnohé ďalšie tajomstvá o navrhovaní a výrobe všetkých kúzelných miest pre filmové spracovania série o najpopulárnejšom čarodejníkovi. Kniha Harry Potter: Magické miesta z filmov je ďalšou publikáciou, ktorá nesmie chýbať v zbierke každého pravého fanúšika Harryho Pottera!
Môj názor:
Milujem sériu Hatty Potter, takže keď som túto knihu vybalila z tajomného balíčka, takmer som sa potentovala od šťastia. Normálne som začala pobehovať po byte a každému ju ukazovať. Potom som ju začala fotiť a nedalo mi nedať k nej aj Tvory a netvory. A keď som ich mala pekne po kope, tak som opäť začala pobehovať po byte a každému obe ukazovať. Takže asi toľko k tomu, ako som sa tešila.

Na takéto knihy sa ani nedá napísať poriadna recenzia, čiže budem stručná. A vlastne sa možno aj posnažím nebyť prehnane pozitívna. Komu čo nahováram, fakt nečakajte žiadne negatíva.
Ak mám porovnať túto knihu s Tvormi a netvormi, tak sa mi toto páčilo o niečo viac. Možno je to tým, že tu išli viac do hĺbky filmu, alebo je to jednoducho tým, že tie obrázky boli dokonalé. Tvory a aj toto sú niečím výnimočné. Kým tvory ma donútili smútiť za tým, že neštudujem na nejakú grafičku, Miesta ma donútili zaspomínať si na tie časy, keď som ako malá túžila byť dizajnérkou. A nech mi nevravia ľudia, že takéto povolania nikam nevedú. Veď koľko dizajnérov a kadejakých osôb okolo toho musí pracovať na jednom filme!
Milujem čítať a pozerať tzv. Behind the Scenes vecičky a práve táto kniha k tomu bola bližšie ako Tvory. Nielenže nám odhalili, kde rôzne veci točili, ale aj za čím sa skrývalo len zelené plátno, a čo bolo skutočné. Pridala som si snáď ďalších milión miest na svoj zoznam, kam chcem raz ísť a jednoducho sa zaľúbila do práce všetkých ľudí, ktorý sa na filmoch podieľali. Nechcem považovať práve toto za najväčšie plus, keďže tam boli aj nádherné obrázky a na konci mapa Šikmej uličky, ale pre mňa to tak bolo.
Neskutočne obdivujem tých ľudí. Všetkých do jedného. Nie len Stephenie McMillanovú, ale aj každého, kto stál za výrobou tých vecí. Vyhrať sa tak s detailami, ktoré si človek bežne pri pozeraní filmu ani nevšimne, to je už nejaká oddanosť svojej práci. Niektorí herec tam dokonca spomína, že napríklad Prorok či Sršeň mali skutočný obsah. Neboli to len obrázky
a nejaké stiahnuté táraniny. Boli to skutočné články.
Okej spomeniem aj dokonalé obrázky.
Už som ich spomenula. Sú dokonalé, čo viac dodať? Vidíte moje fotky, to vám musí stačiť. Nie len tie grafické kresby, ale aj skutočné fotky. Nedá sa do nich nezaľúbiť.
Aj keby som chcela, v tej knihe jednoducho nenájdem žiadne mínus. Bola som spokojná úplne so všetkým a bavilo ma to. Dokonca mi bolo málo textu. Chcela by som viac a viac. Chcem vedieť všetko, čo neviem.
Táto kniha vo vás vyvolá snáď milión pocitov. Budete smútiť, že ste si vo filme nezahrali. Že ten svet neexistuje. Že ste ešte nenavštívili Studio Tour v Londýne. Že nepracujete ako dizajnér. A potom budete chcieť pozerať aj čítať celú sériu naraz. V tom si však uvedomíte, že už nikdy to nebude to isté, ako keď ste to videli či čítali úplne prvýkrát. Nechcete niekedy vrátiť čas alebo si aspoň vymazať spomienky a zažiť to všetko nanovo?
Poviem vám len, že Magické miesta z filmov musíte mať! Pretože tam nájdete krásne obrázky, ako napríklad detailne zobrazený môj domov a aj mojich slizolinských spoludiablov. Pretože tam nájdete nádhernú mapku Šikmej uličky. Pretože je to Harry Potter!
Túto knihu mi poskytlo úplne super-duper vydavateľstvo SLOVART.
Ako správny fanúšik túto knihu potrebujete k životu, takže klikajte TU a kupujte!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie