piatok 16. septembra 2016

Zo zákulisia príbehov #3: Obľúbená postava

Takže, po... veľa mesiacoch pokračujem v projekte, tentoraz však s jednou zmenou. Budem sa venovať môjmu úplne novému príbehu a nie tomu, o ktorom som písala v prvých dvoch príspevkoch. Okej, takže teraz ešte typický úvod a môžem začať.

Ani si nepamätám, kedy som sa naposledy zapojila do nejakého projektu. Väčšinou totiž nepridávam príspevky načas a nikdy v presný deň, ktorý je určený. Píšem, keď mám na to náladu. No tento projekt ma naozaj zaujal, tak som si povedala, že po toľkom čase by už bolo načase sa do niečoho zapojiť. 
Projekt vymysleli Moon Lyn. Nebudem sa tu o ňom rozpisovať, veď to si môžete prečítať na ich blogoch. A nebudem ani viac kecať, rovno začnem.

Téma na marec (haha)
Obľúbená postava

1. Prečo práve táto postava? 
Vybrala som si hlavnú hrdinku, Lennox, vďaka ktorej som vlastne aj začala písať nový príbeh. Dočítala som Zrodenú z ohňa, keď mi napadlo, že chcem nejakú bad-ass, smrtiacu hrdinku a nie tu naivku, s ktorou som pracovala pri Skaze Zeme. Tak som si vlastne uvedomila, že som svoje postavy v Skaze absolútne nepoznala, nevedela som, čo je to za osobu, čo má rada, čoho sa bojí. Proste som len dačo vytvorila a nemalo to dušu. Preto som si povedala, že to zmením a pustila som sa do niečoho iného.
Lennox je teda silná hrdinka, ktorá je mimoriadne ironická a drzá, ale zároveň milujúca. Keď má niekoho rada, tak je mu verná a lojálna. Nevzdáva sa len tak, práve preto, kvôli tomu aká je, mám vôbec nejaký dej, keďže celý príbeh poháňa práve ona a jej rozhodnutie. Okrem toho dokáže v boji poraziť aj chlapa, takže GIRL POWER!

2. Ktoré vlastnosti máš na svojej obľúbenej postave najradšej a prečo? 
Hm... už som ich vlastne aj vymenovala. Najviac však na nej milujem to, že sa nevzdáva, lebo ak by to urobila, tak by som nemala o čom písať. Proste by kniha skončila pri tretej kapitole a koniec. To, že sa nevzdáva je jej najsilnejšia prednosť.

3. Aké tri veci by tvoja obľúbená postava zachránila z horiaceho domu a prečo? 
Víno.
A to by jej asi aj stačilo. Síce pochádza z vyššej vrstvy, vôbec by jej nič nechýbalo z vecí, ktoré má doma. Nemá obľúbené šaty, jedlo sa dá zohnať, má oboch rodičov, takže jej netreba ani žiadnu ich pripomienku.

4. Čo najhoršieho by ste dokázali svojej postave spraviť? 
Zabiť ju.
Vôbec by mi to nevadilo, ak by to prospelo príbehu. Síce do tejto knihy sa mi to nehodí, ale keď som raz ako decko písala nejakú knihu o upíroch, tak som chcela zabiť hlavnú postavu, pretože by to bol tak epický koniec. Nakoniec som to neurobila, lebo som dostala nápad na pokračovanie a hrdinku som ešte potrebovala.
Ale ak mam byť úprimná, tak ma zabíjanie postáv baví asi úplne najviac. Keď to čítam od iných autorov, tak plačem alebo nadávam, ale keď to píšem, je to niečo úplne iné. Z neznámych dôvodov ma to fakt baví a je to pre mňa úplne jednoduché.

5. Ako veľmi sa vaša hlavná postava podobá na vás samých? 
Skôr sa podobá na osobu, ktorou by som chcela byť. Síce je rovnako ironická, skôr je všetko vystupňované, aby bola lepšia než ja, silnejšia než ja, krajšia než ja, nebojácnejšia atď.

6. Dočká sa vaša obľúbená postava šťastného konca alebo dokážete opísať jej/jeho smrť?
Nemám poňatia ako to zakončím. Vôbec si ani neviem predstaviť, čo chcem na konci, držím sa len istých bodov, ktoré viem, že sa musia odohrať, ale neviem čo bude na poslednej strane. Šťastný koniec to pre ňu určite nebude, ale tiež nezomrie.


Ak píšte, tak sa určite zapojte. Môžete tak dať ľuďom vedieť, že vôbec píšete a čo vlastne píšete (koľkokrát sa dá použiť slovo píšete v dvoch... už troch vetách?)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie