streda 14. februára 2018

Romantika na Valentína || odporúčam

Keďže je ten Valentín, povedala som si, prečo vám neodporučiť nejaké tie romantiky, ktoré vám nahradia chlapa, ak žiaden nie je. A keďže tých romantík je veľa, rozdelím ich do rôznych skupín, aby ste si našli práve to, po čom vaše srdce túži. 

Vrania šestka - Leigh Bardugo
Toto je taká kniha, v ktorej síce nie je romantika neviem aká podstatná, no nesmierne vás chytí. Nebudete totiž fandiť len jednému páriku, ale rovno trom! Zamilujete si všetky postavy, to vám garantujem. Ako som povedala, autorka kladie viac dôraz na postavy samotné, ich príbehy a celkový príbeh knihy, takže hlavne v prvej knihe vidíme skutočný rozvoj vo vzťahu len jedného páriku, na tie ďalšie dva si hlavne budete musieť prečítať dvojku. Áno, snažím sa vás donútiť prečítať si oba diely, pretože sú geniálne a jedne z mojich najobľúbenejších kníh vôbec.

Na dvore z tŕňov a ruží - Sarah J. Maas
Ak ste od tejto autorky už niečo čítali, tak viete, čo máte očakávať. Nabitú fantasy s kopou skvelých postáv. Nájdete si tam nejedného chlapa, nejednu žienku, nejeden párik. Prvý diel je dokonca prerozprávanie Krásky a zvieraťa! Ďalšie dve knihy už naberajú iný smer, ale stále je to super. A dôvod, prečo odporúčam práve túto sériu a nie Trón zo skla? Pretože podľa mňa je toto oveľa viac zamerané na vzťahy ako príbeh. Síce mi už v trojke išli na nervy všetky tie páriky, no nebudete vedieť odolať pri toľkých sexi féroch.

Roomies - Christina Lauren
O tejto knihe som za posledný mesiac už toľko hovorila, že už ani neviem, čo ešte povedať. Nie je tam nič také vážne, čo by vám zničilo deň a privodilo potoky sĺz. Celá kniha je nesmierne ľahučká a milučká. Je to skvelé odreagovanie a perfektne poslúži aj na zasmiatie. Nájde sa tam aj kúsok erotiky, ale predovšetkým je to o vzťahu našich dvoch hlavných hrdinoch, ktorí sú mimoriadne zlatí.

Eliza and Her Monsters - Francesca Zappia
Toto je na trochu inú nôtu, než Roomies. Tato kniha má totiž trochu smutnejšie pasáže, no po väčšine sa budete usmievať ako mesiačik na hnoji, tak, ako aj ja. Nevedela som sa prestať smiať, keď som čítala niektoré konverzácie a usmievať, keď tam boli scény, ako sa naši hrdinovia pomaličky zbližovali. Pomaličky, pretože obaja boli nesmierne hanbliví a mladí, vzhľadom na to, že na rozdiel od Roomies sa tento príbeh odohráva ešte na strednej škole.

Waking Olivia - Elizabeth O´Roark
Aj toto sa radí k jedným z najlepších romantík, aké som kedy čítala. A kde je tá zakázaná láska? Hlavná postava sa totiž zamiluje do svojho trénera. Takže tu máte aj čosi naviac - šport. Hrdinka je totiž bežkyňa, a sakra dobrá. Kniha má skvelý príbeh, takže nie je celá len o sexe či láske, ale postavy majú svoju hĺbku, čiže si ich zamilujete o to viac a budete len dúfať, že raz spolu konečne skončia.

Veiled Innocence - Ella Frank
Toto budem asi donekonečna odporúčať. Ja viem, že to má chyby a presne aj viem aké, no vtedy, keď som to čítala, ma to tak dostalo, že som na to myslela ešte týždne po dočítaní. A doteraz je to jedna z mojich najobľúbenejších erotických kníh. Zakázaný vzťah je medzi profesorom a študentkou, ktorý je však v tejto knihe iný, než tie všetky ostatné, ktoré ste kedy čítali. Hrdinka totiž zvedie profesora. Teda aspoň sa ho snaží zviesť všemožnými spôsobmi. Zároveň je to jeden z tých zakázaných vzťahov medzi študentom a profesorom, ktorý aj vyznieva reálne práve čo sa týka toho slova "zakázaný", pretože vo väčšine prípadov to autorky začnú ignorovať, pretože naše postavy chcú byť spolu aj napriek všetkému a nakoniec všetko dopadne dobre. Tu naozaj vidno, že sa musia schovávať, lebo nechcú byť prichytení.

Drive - Kate Stewart
Jedna z najlepších kníh minulého roku, ktorú jednoznačne odporúčam. Bola srdcervúca, poriadne dramatická, romantická a hlavne erotická. Dokonca, keby ste tej romantiky mali málo, je tam aj milostný trojuholník, ale poviem vám, že ja ich priam nenávidím a toto som zhltla so všetkým. Bolo to geniálne, skvelo spracované, so zaujímavým príbehom týkajúcim sa hudby, ale hlavne s dvoma riadne sexi chlapmi.

Hrdina - Samantha Young
Toto je jedna z mojich najobľúbenejších erotických romantík, aké som kedy čítala. Hrdinovia sa spočiatku nemajú v láske, no práve to dodáva ich vzťahu také iskrenie. A čo najviac milujem na tejto knihe? Že to nie je len o ich vzťahu, ale je tam aj nejaký ten príbeh. Erotické pasáže sú skvelo napísané a vlastne aj celý príbeh. A k dojmu z ich vzťahu pridáva aj fakt, že ide o vzťah medzi šéfom a zamestnankyňou. Takže tu máte všetko, čo máte radi. Trochu z "od lásky k nenávisti", trochu zakázanej lásky, erotiku a aj príbeh.

F*ck Love - Tarryn Fisher
Toto bola moja prvá kniha od tejto autorky a dovtedy som o nej vôbec nepočula, takže som nevedela, čo čakať. No teraz už presne viem, čo je zač a čo píše. Čítať túto knihu bolo také bolestivé... Nevedela som, do čoho idem, keď som ju začala čítať, no doteraz je to jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala, pretože mi vytrhla srdce. Celú knihu len trpíte... ale ste radi, že trpíte (Harry Potter reference).
(Mimochodom, ak ste F*ck Love čítali a zháňate niečo podobné, tak teraz vyšla kniha od Amy Harmon, ktorá tak vyzerá.)

Medený jazdec - Paullina Simons
Aj napriek tomu, že je to taká populárna kniha, stále to mnoho ľudí nečítalo, zrejme hlavne preto, že u nás je to už dávno pradávno vypredané a ak sa nemýlim, tak aj české vydanie sa už vypredalo. No je to asi tá najlepšia romantika, akú som kedy čítala, pretože vás priam bolí čítať to. Síce som nenávidela hlavnú hrdinku, no Alexander a prostredie druhej svetovej vojny vám jej stupiditu vynahradia. Nebude to tak, že vám len zvlhnú oči a nebude to ani tichý plač. Budete revať. A budete frustrovaní. A budete nadávať. A báť sa o osud postáv. 

Hra na lásku a nenávisť - Sally Thorne
Tak ako som posledný mesiac básnila o Roomies, tak básnim aj o tejto knihe, ktorá bola neskutočne zlatá a neskutočne vtipná. No čo na nej bolo najlepšie bolo práve to handrkovanie hlavných postáv, ktoré sa neustále podpichovali, zazerali na seba a nenávideli. Ich vzťah autorka tak skvelo napísala, že od prvej stany túžite, aby už konečne boli spolu, pretože tá chémia medzi nimi iskrí až von z knihy, takže si dávajte pozor, aby vám nezhorela. 

Twisted Bond - Emma Hart
O tejto knihe veľmi málo rozprávam, no bola skvelá! Je tam erotika, je tam vtip, je tam napätie a je tam neskutočná chémia medzi postavami. Ide o vzťah súkromnej detektívky (očka) s policajtom, ktorí riešia vraždy. Nie je to úplná nenávisť, ktorá medzi nimi panuje, no spočiatku je to určite hlavne o tom, ako si navzájom lezú na nervy, takže to jednoznačne stojí za prečítanie. Pamätám si, že som sa nesmierne smiala, keď som to čítala a bola som nadšená z hrdinky, ktorá bola skvelá, keďže si nenechala skákať po hlave a vždy mala pripravenú nejakú pichľavú poznámku.

Autoboyography - Christina Lauren
Vôbec to sem nedávam hlavne kvôli tomu názvu... Síce som knihu len tak prebehla (ako poslednou dobou stále), zaujala ma natoľko, že sa ju chystám kúpiť si, pretože tie postavy a celkovo príbeh vyzerá zaujímavo. Ide o lásku medzi dvoma chlapcami, ktorí sa stretnú v škole na hodine kreatívneho písania, kde majú za úlohu za semester napísať knihu. Jeden je žiak, druhý je chlapec, ktorý už vďaka predmetu vydal knihu a teraz pomáha profesorovi. Jeden chlapec je otvorený k svojim rodičom, ktorí o ňom všetko vedia, druhého otec je pastor (kňaz? niečo). A žijú v meste plnom amišov. Takže si asi viete predstaviť, aké to pre nich je ťažké, aby spolu boli. 

Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru - B.A.Sáenz
Rada by som uviedla niečo novšie, no dlho som nič s podobnou tématikou neprečítala, takže sa vraciam k tejto prekrásnej knihe. Opäť je to príbeh o dvoch gayoch, dvoch kamarátoch, ktorí si to však dlho nechcú priznať, aspoň jeden z nich určite. Je to coming-of-age kniha, takže sledujete ako sa ich myslenie počas mesiacov mení a rovnako aj ich vzťah. Je to však kniha, ktorá podľa mňa nie je pre každého, pretože je pomalá, no plná dokonalých myšlienok. Avšak príbeh týchto dvoch postáv vás úplne dostane od ich prvého stretnutia až po poslednú stranu.


Čítali ste niektorú zo spomínaných kníh? Vyskúšate niečo? 


2 komentáre:

  1. Čítala som Vraniu šestku teraz nedávno, to bolo úplne skvelé :D A Ariho s Dantem a to sa mi tiež dosť páčilo, aj keď som čakala, že sa to tam rozbehne trochu viac :D A isto by som sa raz rada dostala aj k Autoboyography, Eliza and Her Monsters, Roomies a Hru na lásku a nenávisť - tie posledné dve sú niečo, čo by som si pozrela ako takú rom-com na odreagovanie, myslím, že so nič také ako knihu ešte nečítala :D To asi lebo sa zvyknem romantike skôr vyhýbať. Napadá mi akurát tak Tweetni mi!, neviem či si to čítala, ale ja to mám dosť rada (aj napriek hroznej obálke). Celkom si mi nahnala chuť teraz na niečo také vtipno-romantické, tak si možno pozriem nejaký film. V knižnici asi nič také nemám :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. som rada, ze sa ti SOC pacilo <3 hej ako aj ja som čakala ze sa to viac rozbehne, ae pacilo sa mi to :D jop, čítala som Teetni mi, zlaté to bolo :D

      Odstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie