utorok 17. mája 2016

Narodeniny!! (+ vyhlásenie víťaza)

A je to tu. Blog má oficiálne dva roky. Trepem. Mal by mať päť rokov a z toho dva je na blogspote. Chápete to? Blogujem už 5 rokov. Veď... ja nechápem. Ako sa mi to podarilo. Ako je možné, že som sa na to ešte nevykašľala. Fakt nechápem.
Takže ďakujem všetkým ľuďom, ktorí čítajú moje super duper články (haha), tým, ktorý ma sledujú a aj vydavateľstvám, s ktorými spolupracujem.
Neviem či som robila nejaké štatistiky na Nový Rok, no teraz tak spravím.

Za dva roky blog získal 79 sledovateľov.
Má celkovo 764 publikovaných komentárov.
Súčet všetkých príspevkov je 337.
Dokopy má 41 174 zobrazení.
Najpopulárnejší príspevok je práve súťaž, ktorej výhercu vyhlásim na konci článku. Hneď za ním nasleduje interview s Danielou Ferkovou.
Najkomentovanejším príspevkom je Vykecávačka (50sog)
Najčastejšie kľúčové slová prenosov sú: Ella Frank knihy. Najvtipnejšie? "Ako sa píše spomenula".
Väčšina publika pochádza zo Slovenska, potom z Česka a o rovnú tisícku zaostáva USA.
Získala som tri spolupráce. So Slovartom, Ikarom a s PreSkoly.sk

Ďakujem za všetko :)


Najprv sa musím zasmiať nad tým, ako ľudia nečítajú úlohu, čo majú robiť. Dokonca som to ešte zvýraznila. Pýtala som sa na meno autora danej knihy, nie na jej názov. No niektorí aj tak písali presne opačne, a tak som nakoniec brala obe.
Tu sú správne odpovede:

Jedného dňa - možno čoskoro - ju povolá Hlásnik Deväťdňovej hliadky. Potom vstane a povie: Bez otca, bez matky, ale aspoň mám Zrak.
- Garth Nix: Lirael

Vieš, čo je masturbácia? Myslím, že hej, pretože si starší ako ja. Ale keby si náhodou nevedel, poviem ti to. Masturbovať znamená trieť si genitálie, až kým nedosiahneš orgazmus. Paráda!
- Stephen Chbosky: Charlieho malé tajomstvá

Sedela s kolenami pritiahnutými k hrudi, mesiac jej farbil vlasy na striebristo. Pôsobila smutne. V očiach sa jej odrážalo svetlo z hradu, ale nepozerala naň so svojim typickým drzým či arogantným výrazom. Pripadala mu trochu zvláštna a nevrlá, ale páčila sa mu.
- Sarah J. Maas: Trón zo skla

Pozriem hore na budovu a zasmejem sa, sčasti uľahčene, sčasti hystericky. Celé telo sami  trasie, tvár si zakrývam rukami. Práve som skočila zo strechy.
- Veronica Roth: Divergencia


Nemyslím si, že by bola gravitácia natoľko ústretová a prestala ma priťahovať k studenému chodníku, keby som stratila rovnováhu. A bolo by na tom vlastne niečo zlé? Mama by sa zbavila starostí, ja by som sa zbavila všetkého a zvyšok sveta by si nič nevšimol. Možno by ma spomenuli akurát v zajtrajších správach: "Pomätená adolescentka stratila zmysel života."

- Daniella Ferková: Tanec pre Luciu Frey


Väčšina z vás to všetko uhádla, no najväčší problém vám robil úryvok z Trńu zo skla a Divergencie. Mne to aj dalo zabrať, kým som vybrala čosi, čo by ste neuhádli. Ale očividne to nebolo až také ťažké no. Teda ako pre koho, keďže istý editor zo Slovartu nepozná vlastné knihy :DDD

Okej okej a teraz už k tomu, kto získava nádhernú knihu Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru.
Zet!!!!

Gratulujem :) Zajtra alebo ešte večer pošlem mail. Ak sa víťazka neozve tak budem žrebovať niekoho ďalšieho.

2 komentáre:

  1. Super! Gratulujem k blogerským narodeninám :) Tvoj blog sa mi veľmi páči a aj spôsob akým píšeš recenzie a články.

    OdpovedaťOdstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie