streda 28. decembra 2016

RC: Harry Potter - Sprievodca k filmom

Originálny názov: Harry Potter - Cinematic Guide:
Dátum vydania: sk 11/2016, eng 10/2016
Vydavateľstvo: Ikar, Scholastic Inc.
Počet strán: 64
Hodnotenie GR: 3,82

Fun  2/5
Love  -/5
Boyfriend  -/5
Tears  0/5

Anotácia: 
Na svoje jedenáste narodeniny dostal Harry Potter ten najlepší darček, aký si mohol predstaviť: dozvedel sa, že je čarodejník a má nastúpiť do Rokfortskej strednej školy čarodejníckej! Vďaka všetkým ôsmim filmom môžete znovu prežívať Harryho vzrušujúce dobrodružstvá od jeho prvej návštevy Šikmej uličky až po hrdinské boje s Temným pánom lordom Voldemortom. V tejto knihe nájdete okrem nezabudnuteľných citátov a fotografií všetko, čo potrebujete vedieť o „chlapcovi, ktorý prežil".

Môj názor:
Keďže je to taká kratučká knižočka bez nejakého deja, tak to bude aj kratučká recenzia.
Úprimne, neviem či by som za toto vyhodila niekedy peniaze, pretože mi to príde ako úplná zbytočnosť. Očakávala som totiž niečo, kde by som sa dozvedela čosi o hercovi, ktorý Harryho stvárnil, čosi o postave, nejaký životopis, nejaké zaujímavosti z natáčania či hocičo iné, než to, čo som dostala.
Celé mi to pripomínalo Disney knihy na ich populárne rozprávky, ktoré majú zopár strán a v niekoľkých vetách vyrozprávajú celý dej. Príbeh hlavne stojí na obrázkoch cez celú stranu a je to ako vyšité pre malé deti, ktoré ešte nevedia čítať, alebo sa len učia.
Presne pre takýchto ľudí by som túto knihu odporúčala. Ak chcete mať niečo do vašej HP zbierky, tak si to v pohode kúpte, ale ak z toho niečo aj chcete mať, nie je to pre vás to pravé. Odporúčala by som toto dielo skôr rodičom, ktorí majú malé deti a radi by im prečítali niečo o Harrym Potterovi.
Kniha v podstate len rozpráva príbeh všetkých siedmych filmov vo veľmi zjednodušenej forme, z čoho sa čitateľ, ktorý už má knihy aj filmy za sebou, nič nové nedozvie.
Má to však pekné obrázky a dávku sentimentality, zároveň to vyzerá spolu s celou sériou HP pekne na poličke.
Je však už na vás či si myslíte, že vás to zaujme a či si to prečítate.

4 komentáre:

 1. V rukách som naposledy mala i takéhoto sprievodcu pre film Fantastické zvery a ich výskyt a súhlasím s tebou, dať za niečo takéto peniaze je zbytočnosť, keď to viem preletieť očami v kníhkupectve za pár chvíľ. A možno to je len úmysel vydavateľstva a autorov, čo sa snažia z HP vydolovať čo najviac (peňazí). :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. presne presne. také to je fakt, že kupujte to deťom, ktoré ešte nečítajú alebo sa učia čítať, lebo inak si neviem predstaviť si to kúpiť a nedozvedieť sa vôbec nič nové :D hej však toto, že všetko teraz vychádza HP, čo sa len dá. Dnes som pozerala na maličký zápisník Fantastických zverov, ktorý stál okolo 13 eur.

   Odstrániť
 2. Ja mám knižku na takýto štýl ku Narnii, ale kúpila som si ju pretože stála len 2€. :D :)

  OdpovedaťOdstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie