streda 1. marca 2017

Fantasy TBR

High Fantasy je žáner, ktorý som začala objavovať ešte len nedávno, pretože som si doteraz poriadne neuvedomila, že som ešte High Fantasy nečítala. Vždy to boli urban fantasy knihy zasadené to skutočného sveta, a keď prišiel Trón zo skla a Sabriel, uvedomila som si, že High Fantasy vlastne nepoznám.
Hneď za tým prišla Iskra v popole, skvelé Na dvore z tŕňov a ruží a nakoniec Six of Crows. 
O posledných dvoch vám môžem básniť donekonečna, pretože sa hneď stali jednými z mojich najobľúbenejších kníh a oslavujem, že ich obe vydá Slovart!
No tu nechcem skončiť. Rada by som sa pustila do ďalších kníh a sérií z tohto žánru, preto si robím TBR fantasy kníh, ktoré jednoducho musím prečítať.
***

Shadow and Bone (Leigh Bardugo)
Odkedy som prečítala Six of Crows viem, že sa jednoducho musím pustiť aj do tejto série. Svet v SOC bol nenormálne dokonalý a fakt ma zaujíma viac, preto sa na Grišu teším asi najviac, aj keď sa tak trochu obávam, pretože je to séria, ktorú buď ľudia milujú, alebo nenávidia. Ako na tom budem ja?
GR: 4,6/133k

The Alchemist of Loom (Elisa Kova)
O tejto knihe viem len naozaj málo, keďže vyšla ešte len nedávno, no mnoho booktuberov už ju spomínalo a vďaka tomu ma to fakt zaujalo. Vyzerá to, ako zaujímavý svet a zaujal ma viete prečo? Pretože ilegálny trh s ľudskými orgánmi prehovoril k mojej temnej duši. Okrem toho to vyzerá, že hrdinka bude riadne bad-ass, dúfam, že to naozaj ta bude!
GR: 4,16/700

Rebel of the Sands (Alwyn Hamilton)
Okej, nehovorte mi, že ste niekedy nechceli knihu len kvôli tomu, ako vyzerala. Rebel of the Sands bola snáď najpopulárnejšia kniha na IG, keď vyšla, pretože vyzerá dokonalo! Do-ko-na-lo! A fakt by som ju rada mala na poličke a slintala nad tou krásnou obálkou, ale vyzerá to tak, že je to aj naozaj skvelý príbeh, láka ma na ňom hlavne tá... orientálnosť.
GR: 3,96/16k

Truthwitch (Susan Dennard)
Keď je autorkou bff Sarah J. Maas, tak jasné, že si to chcete prečítať. Počula som síce o knihe zmiešané recenzie, ale fakt ma to láka prečítať si o dvoch kamarátkach, pretože väčšinou sú knihy o osamotenej hrdinke, ktorá má skôr okolo seba chlapov.
GR: 3,94/15k


The Wrath & the Dawn (Renee Ahdieh)
Ďalšia kniha, ktorá má láka pre tú orientálnosť. Okrem toho milujem retellingy a toto je jeden, tak jasné, že si to chcem prečítať. Má to naozaj dobré hodnotenia a krásnu obálku, ktorá by vyzerala úžasne na poličke vedľa Rebel of the Sands. (je to high fantasy? nie som si istá, ale je mi to jedno, chcem si to prečítať :D)
GR: 4,21/52k

The Kiss of Deception (Mary E. Pearson)
Keď som si prvýkrát prečítala anotáciu, tak som z tej knihy nebola ani taká hotová, ale potom ma opäť raz booktube naladil. Ani neviem, kto a čo vlastne povedal, ale fakt ma tak nalákal, že som si to proste dala do to-read. Hrdinka je vraj dosť silná a odvážna, ale tiež má táto kniha také zmiešané recenzie, takže uvidím.
GR: 4,07/44k

A Darker Shade of Magic (V.E.Schwab)
Mám pocit, že o tejto autorky mám snáď všetko v to-read zozname. Tiež si nie som istá či to je práve high-fantasy, pretože to znie všelijako, ale keď to nedávno ospevovala Sima z Daydreamer´s World, tak ma fakt tak na to naladila, že si to proste MUSÍM PREČÍTAŤ. Najhoršie však je, že aj keď je táto kniha práve najvyššou prioritou = najvyššie na mojom to-read zozname, nemôžem si ju kúpiť, lebo šetrím na Hardback ACOWAR-u a aj Crooked Kingdom.
GR: 4,05/53k

Caraval (Stephanie Garber)
Ďalší prípad zamilovania sa do obálky. Odkedy táto kniha vyšla, celý IG je ňu zaspamovaný a ešte aj na booktube ju každý predstavoval, pretože bola aj v dvoch boxoch - Owlcrate a Fairloot. Tie obálky sú fakt dokonalé, či už britská, alebo americká, sú krásne. Ale aj vnútro je vraj skvelé, kniha má naozaj dobré hodnotenia a znie neskutočne napínavo, magicky a skrátka tak, že keď mi KONEČNE príde, tak prvé, čo urobím bude, že ju otvorím a začnem čítať.
GR: 4,11/8k


8 komentárov:

 1. Truthwitch som začala čítať, ale asi po dvoch kapitolách som skončila. Vôbec ma to nebavilo. :D
  The Kiss of Deception u mňa dopadlo podobne, ale som rozhodnutá, že tomu dám ešte jednu šancu, keď už má byť aj ten preklad. :D Niečo na tom hádam bude. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D hej Truthwitch som u veľa ľuďoch videla ohodnotené rovnako, že je to nudné a zložité :D Ala aj tak si to chcem prečítať :DD

   Odstrániť
 2. Nemyslím si, že by Grisha trilogy byla zrovna série, kterou buď nenávidíš nebo miluješ. Je to průměrná Young Adultovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Autorka jede podle zavedené šablony, kterou najdeš v každé druhé knize, na druhou stranu se odlišuje právě tím netypickým a svěžím světem (přiznejme si, že by ho mohla více rozvést). Ale mám tuto sérii ráda, zrovna dočítám druhý díl a nesmírně se těším na třetí a autorčinu spin-off duologii :)
  Jinak Hish Fantasy je úplně něco jiného. Jsou to třeba Císačovy čepele, Malazská kniha padlých, či takový Tolkien.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skôr tak som to brala, že som pozrela hodnotenia na GR a veľa je buď takých, ktoré knihu ospevujú a potom takých, ktoré ju úplne podkopali pod zem :D
   Ach knižné žánre sú podľa mňa väčšinou nepresne označované, pretože ich môžeme definovať všelijak. Ja som to v tomto prípade brala ako fantasy, ktoré sa odohráva vo vymyslenom svete, je tam mágia atď.

   Odstrániť
 3. Rebel of the sands bolo super, ale nejako som to po pár kapitolách vzdala O.o Neviem prečo, keĎ sa mi to páčilo. Sa k tomu budem musieť vrátiť (asi som proste nemala náladu ) :)
  A Pomsta...To ma strašne nebavilo :D Prostredie fajn, a ešte fajn ten oný chlap ale to je tak všetko :D
  Caraval chcem strašne čítať! Už iba čakám kedy mi príde! :D
  A Darker Shade of Magic chcem tiež strašne čítať. A takisto aj tú druhú sériu od nej ktorej názov mi vypadol teraz a som lenivá ho ísť googliť :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No nejako v tom čítaní zaostávam, lebo už polovica ľudí čítala tak polku kníh, ktoré som tu vymenovala :DD
   Rebel of the Sands by som si kúpila aj len kvôli obálke :DDDD

   Odstrániť
 4. Môj vzťah k fantasy je stále trochu komplikovaný, ale tiež mám niektoré z vyššie spomínaných kníh v pláne. Aj keď som si ich teda vybrala najmä kvôli mnohým pozitívnym reakciám, takže vôbec netuším, či o tie príbehy budem mať záujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvělý výběr :) Na všechny tyto knihy mám také zálusk :) Ach jo, od té doby co jsem na Goodreads mám podobný seznam nových knih, které bych si chtěl přečíst, každý měsíc :D A pořád přibývají :D

  OdpovedaťOdstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie