piatok 10. marca 2017

Keď si myslíš, že si spisovateľ S01E05


8.3.2017
PRIŠLA SOM NA TO!!!!!!!!!!!
Konečne som prišla na to, ako zrušiť tú hranicu!
Pred pár dňami som tak sedela a nariekala, že čo mám robiť, už to potrebujem ukončiť a v tom ma osvetlilo. Normálne mi žiarovka nad hlavou blikla. Celý čas som premýšľala, že to bude nejaká zbraň alebo čo a potom mi stačilo spomenúť si na jeden jediný názov TOMB RAIDER. Vyspala som sa na to a na druhý deň som to celé vymyslela a mala som chuť tu poskakovať od radosti, že mi také niečo napadlo!
Takže teraz už to celé riešim a som tak v 90% knihy, ak nie ďalej. Trochu ma desí počet slov a strán, pretože viem, že chcem, aby to bolo DO 500 a už som tú hranicu dávno prekonala a to znamená, že budem musieť veľa mazať. 
Takže som na 549 strán a cez 180k slov. POTREBUJEM TO UKONČIŤ!
Ak to do 50 strán neukončím, tak ma šľak trafí.
Mám v hlave celý koniec, odkedy som sa dostala na 3 časť a fakt sa na ňu teším, aj keď to ešte musím domyslieť, ako sa všetci ľudia všetko dozvedia, aby boli presne tam, kde majú byť.
Inak viete čo je najťažšie? Keď viete, že ste napísala úplne geniálnu scénu či kapitolu a nemáte sa s kým o ňu podeliť! Úplne som si tu tancovala na gauči a potom som sa obzrela a zistila, že... nikto sa so mnou neteší, nikto tu radosť nezdieľa. Som tú kapitolu aj skopírovala zvlášť a nakoniec ju poslala kamarátke, ktorá nečíta, ale fakt sa jej to páčilo, čo som rada, ale chcelo by to aj ostrieľaný názor.
No ale idem ďalej písať, pretože mám školu už 4 týždne a ešte som nič na žiadnu hodinu neurobila, lebo len píšem. Musím to dokončiť.

9.3.
Práve som celú jednú kapitolu flirtovala sama so sebou. Viem ja vôbec flirtovať? Nemyslím si, ale čo človek pre písanie nezrobí, všakže. Snažila som sa rozviť vzťah hrdinky a hrdinu pomocou listou... odkazov... hocičoho a chcela som tam zahrnúť nejaký ten flirt okrem vážnych vecí a zakončiť to nejakými dvojzmyslami, ale ako mám vedieť, že je to dvojzmysel alebo skutočné flirtovanie, keď ja ako ten, kto to píše očividne viem, čo tým chcem povedať?
Musím si nájsť chlapa, nech mi ukáže, ako flirtuje, potrebujem názornú ukážku!

10.3.
UMIERAM! Som asi päť kapitol od konca, mám hotových 97% knihy. Neviem či mám plakať alebo skákať od radosti. Napísala som dnes kapitolu a pol, idem sa najesť a idem pokračovať, lebo neviem prestať Už si ale začínam uvedomovať nejaké chyby, ktoré musím doladiť, no momentálne to len chcem dokončiť a potom budem riešiť všetko nedoriešené. Neviem sa dočkať!
Mam v hlave presný koniec, riadne otvorený, aj keď som nechcela, ale nemôžem si pomôcť nedať ho tam. Okrem toho ešte sa musím rozhodnúť nad tým či tam dám ešte jeden plot twist alebo už toho bolo dosť.
Idem vôbec jesť? Nebudem len pokračovať?
Takže zatiaľ status písania:
571 strán, 188k slov, 58 kapitol.
Stále si nie som istá či mám kapitolám dávať názvy alebo nie, zatiaľ ich píšem, ale či ich tam aj nechám, to sa rozhodnem, keď to budem potom čítať. Dúfam, že to nebudem považovať za totálny brak.
Mimochodom som prišla na to, že ma baví písať romantické scény, aj keď ich je v knihe málo, potrebujem však na to mať náladu, inak to dopadne ako to moje flirtovanie, ktoré teda neskončilo slávne. Ale teším sa, že po kapitolách plných dobiehania deju sa blížim opäť k akčným pasážam. Dúfam, že to, čo si myslím, že je dobrá akčná scéna, prekvapujúci plot twist a zaujímavý dej, tak to aj také skutočne je.
Možno keď vám napíšem ďalší článok, tak už kniha bude hotová, nie je to skvelé? Pre mňa určite je :D

2 komentáre:

  1. Achhh, tak to je supeer. :D Ako keby som videla seba. Aj keď ja som ešte len na začiatku. Ale gratulujem ti. 600 strán? Váu, ako dlho to už píšeš jeminku? :D Najhoršie je to spätné čítanie, keď si myslíš, že to, čo si napísal je dobré, a potom zistíš, že to dobré vlastne ani nie je. :D Ach, tak dúfam, že ty sa k takejto situácii nedopracuješ. :D Budeš aj vydávať? :) Maj sa krásne a prajem pevné nervy pri opravovaní.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Paráda!! :) gratuluji k 600 stranám. Mazec♡☆ hodně štěstí

    OdpovedaťOdstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie