nedeľa 26. marca 2017

Keď si myslíš, že si spisovateľ S01E0612.3.2017
Dokončila som to! Áno! Predvčerom som bola tak blízko, že som napísala 9000 slov. Som písala celý deň až do 2 rána a včera som napísala poslednú kapitolu. Aj keď viem, že jedna z tých 4, ktoré som za posledne dva dni napísala musí byt riadne upravená, ale je hotovo. Najprv som premýšľala, že dám aj epilóg, keď už kniha ma aj prológ, ale nemala som tam čo napísať, ak som nechcela pokaziť koniec. Takže mám hotovo!
Dávam si pauzu tak dva týždne, zoženiem si nejaký zápisník a pustím sa potom do čítania. Rozhodla som sa, že najprv to prečítam ako čitateľ a upravím len fakt také chyby, ktoré mi už budú biť do očí, budem si zapisovať, čo mám zmeniť a potom, keď to prečítam sa vrhnem na všetky tie úpravy.
Takže celá hotová kniha má teraz 592 strán, 62 kapitol a 199k slov.
Pocity po dopísaní? Že som tomu venovala pol roka a naozaj sa veľmi bojím, že to bolo na nič a nikto to nevydá ani neprečíta. Som rada, že to je konečne za mnou, ale zároveň teraz nemám čo robiť. Každý jeden večer som písala, už som konečne bola v takom tom pravidelnom rozvrhu, mala som zvyk. Teraz neviem čo robiť. Snáď tie dva týždne prejdú rýchlo.

12.3.
Denník závislaka.
Deň 1 nepísania
Vstala som o pol 3 poobede. Čítala som HP a celý čas premýšľala, ako by pokračoval môj príbeh ďalej, ako ho musím zmeniť.
Zapla som ntb. Do rána som pozerala videá na YouTube a premýšľala o tom, čo písať a prečo nepíšem. Potrebujem písať. Čítala som staré veci, ktoré som napísala, na počudovanie neboli zle.


13.3.
Deň 2
NAOZAJ CHCEM PÍSAŤ. Chcem pokračovať v príbehu. Chcem to každému poslať a vedieť, čo si o tom myslia, ale viem, že to musím upraviť.
Myslela som si, že keď to dopíšem, budem mať pokoj a budem sa môcť venovať škole. NOPE. Stále nad tým premýšľam.

20.3.
Den 9
Chcem to už opravovať! Som sa zamestnávala tým, že som si kúpila zošiť a urobila si z neho Writer´s Journal. Prepísala som s tam všetky dôležité veci, ktoré potrebujem mať na jednom mieste a nebudem ich musieť pol hodinu zháňať medzi papiermi, ako som to robila doteraz. Prepisovala som to celý týždeň a teraz, keď už mám hotovo, neviem, čo Ďalej. Chcela som písať, tak som začala čosi, ale hneď som aj skočila, pretože som nevedela pokračovať, keď som nemala premyslené postavy a ani dej. Ešte týždeň a budem sa môcť pustiť do druhého draftu, aj keď mám pocit, že ten odstup ničomu nepomohol, pretože na príbeh neustále myslím a prehodnocujem, čo všetko musím zmeniť. AAAACH!

22.3.
Deň 11
Pozerám všemožné filmy, pretože sa po večeroch bez písania riadne nudím. Dochádzajú mi už nápady, čo pozerať. Naozaj chcem opäť písať a už sa neviem dočkať, kedy začnem. Kedy si to prečítam... a kedy nad tým budem plakať :D

26.3
Deň 15
Konečne môžem písať a čítať a vrhnúť sa do druhého draftu! Huraaaaaaa. Viete, čo je najhoršie? Že práve teraz sa mi začína obdobie zápočtov, takže sa príbehu nemôžem venovať naplno. Stále však premýšľam či mám čítať a upravovať, alebo to len tak prečítať ako čitateľ a potom opravovať. The struggle is real. 
Práve som napísala stručnú históriu sveta, aby som nemala žiadne medzery, vadí mi však, že veľa vecí som už šupla do knihy a nepamätám si čo, takže je dosť možné, že mi nejaké veci nebudú sedieť. Fakt si toho mnoho nepamätám, čo ma strašne štve. Ale hlavné je, že sa môžem pustiť do druhého draftu a je dosť možné, že po ňom to môžem niekomu poslať na posúdenie! Hurá! Hurá!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie