streda 12. apríla 2017

Issue 21: Bookstagram


Za poslednú dobu sa bookstagram stal taký populárny, že kým na začiatku som nevedela koho sledovať, teraz neviem prestať dávať každému sledovanie. Všimli ste si aj vy, ako sa to odrazu rozrástlo? Kedysi som na svoj bookstagram ani poriadne nechodila a pridala som tam fotku raz za dva týždne, pretože môj osobný Instagram ma bavil oveľa viac. Teraz je to úplne naopak. Naozaj ma baví vyberať knihy, ktoré odfotiť a trápiť sa tým, ako ich poukladať, aby to vyzeralo dobre, čo k tomu dať a podobne. To nebolo ironicky. Fakt ma to baví aranžovať. 
Ale stalo sa mi už niekoľkokrát, že som nemala absolútne žiadnu inšpiráciu a pridala som také fotky, ktoré som potom neskôr aj vymazala. Inšpiráciu získavam prehľadávaním podobných bookstagramov ako mám ja a musím sa priznať, že tá nové funkcia Instagramu, že si môžete ukladať tie fotky, je veľmi skvelá, keď nájdete nejakú fotku, ktorá sa vám páči a chcete vyskúšať niečo podobne.
V podstate som týmto článkom len chcela predstaviť niekoľko skvelých slovenských a českých booktuberov, ktorých sledujem a milujem (pravdepodobne urobím aj ďalší so zahraničnými boktubermi a ešte jeden s viac slovenskými a českými). Ale musím povedať, že úžasných bookstagramov je tak veľa, že som si istá, že existujú aj lepšie, ale toto je môj osobný výber. Každý má predsa rád niečo iné. Niekomu sa páčia posty s kopou vecičiek, farebné s rovnako farebným pozadím, ja mám skôr rada niečo minimalistické, aj keď nájdu sa výnimky.

Ale urobím reklamu aj sebe, pretože prečo nie :D
Bookstagram mám už cez tri roky (:O - nie žeby 490 sledovateľov bolo málo, ale na 3 roky sa mi to zdá byť málo :D). Na rozdiel od ostatných skvelých bookstagramerov, ja fotím len mobilom, pretože nemám dobrý fotoaparát, a je to jednoduchšie urobiť rovno z mobilu. Taktiež takmer nikdy nefotím dopredu. Každá jedna fotka, ktorú pridám, bola urobená tak desať minút predtým. Neviem, ako ostatní upravujú fotky, ale ja využívam len VSCO a Instagram. Mám presne jeden efekt, ktorý pridám a potom sa už len hrám s jasom, tieňmi, svetlými tónmi a zostrením.
To je celý môj proces. Nič viac. Som síce smutná, že nemám lepší foťák, pretože by tie fotky jednoznačne vyzerali lepšie, ale aj tak sa mi to páči. Fakt ma to baví fotiť knihy a nútiť ľudí, aby si ich kúpili, pretože prvé, čo vás na knihe zaujme je práve obálka a instagram je len o tom. O krásnych obálkach.


Tak a tu máte nejakých skvelých slovenských a českých booktuberov, ktorých ak nesledujete, tak by ste jednoznačne mali začať!

sarinxx

12 komentárov:

 1. Brutálne fotky tam majú niektorí, ale mne osobne sa aj tak najviac páčia tie, ktoré má Simi :D :D :D
  Ja som zase na instagrame úplný nováčik, objavila som ho asi pred mesiacom (či dvomi?), ani neviem. No na mobile mi aj tak nejde, takže som musela zistiť, ako to celé spustím na počítači. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Simine sú také pekné veselé a farebné :D
   No ale teraz si pridala ty jednu brutálnu fotku! :D hej teraz si mi pripomenula mňa, keď som mala nejaký shit mobil a nemohla som mať instagram, tak som musela postovať cez počítač :D

   Odstrániť
  2. Však preto sa mi tie jej tak páčia, ja som super farebný človek... teda väčšinou. :D Spravila som si nový dizajn na blogu a kks, ten teraz ešte aj plače fialovú. Ak ju nejaký čitateľ neznáša, na mojom blogu dostane mŕtvicu.
   A ďakujem :)

   Tak ja sa na môj mobil nesťažujem, volať a písať smsky viem, no na net nerada chodím, lebo ma to znervózňuje, hlavne dotykové obrazovky. Snažila som sa spustiť instagram a vyplo mi na mobile celý internet, tak ptm som to už radšej neskúšala. :D

   Odstrániť
  3. ja som presný opak - super nefarebný človek (stačí sa pozrieť do mojej skrine :DDD)
   :D och čo ja by som robila bez dotykového mobilu a netu v ňom :D priznávam, som závislá :D

   Odstrániť
 2. MILUJEM BOOKSTAGRAM! Ale to je asi zrejmé... A milujem tvoje fotky, ty si zaslúžiš tisíce followerov, furt nechápem, prečo im mám viac... Vieš čo? Idem si spraviť shout-out :D
  A ďakujem za tipy a milujem fotky Simi a Ľuboša, oni sú naozaj dobrí! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. v tom, že milujeme bookstagram sa zhodneme a aj v milovaní fotiek Simi a Ľuboša :D
   a ooooch Ďakujeeem :)))

   Odstrániť
 3. Tvoj instagram veľmi rady navštevujeme :)

  OdpovedaťOdstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie