nedeľa 29. októbra 2017

Prečítané a videné || október 2017

Poslednou dobou čítam za mesiac fakt veľmi málo, takže je dosť nemožné robiť nejaké mesačné zhrnutia, čoho som prečítala, no veľmi sa mi páči formát videí, ktoré vydáva Christine (polandbananasbooks), ktoré nazvala "Stories I Ate This Month" a v podstate rozpráva nie len o knihách, ale aj seriáloch a filmoch, ktoré za mesiac videla.
Takže to idem vyskúšať.
The Egg - Andy Weir
Musím sa priznať, že túto poviedku som čítala hlavne preto, aby som nahnala nejaké tie knihy v GoodReads výzve na tento rok, pretože nemám vôbec čas čítať. A nebolo to zlé, fakt ma to inšpirovalo k písaniu niečoho iného, ale zároveň to nebolo nič pre mňa, lebo ja nie som jeden z tých čitateľov, ktorí vidia všetky symboly v knihách a neviem čo. Skrátka sa nad vecami nezamýšľam, keď ich čítam. Všetci to ohodnotili tak miliónom hviezdičiek, aké to bolo úžasné a dokonalé a skvelé, ale ja som tie štyri strany len prečítala, priznala, že je to zaujímavá myšlienka a šla ďalej. Čoskoro na to zabudnem.
3/5*

Shadow and Bone - Leigh Bardugo
Tejto knihy som sa bála, pretože som videla kopu zmiešaných recenzií. Niektorí ju milovali, iní nenávideli. No vedela som, že si ju musím prečítať, keďže milujem Vraniu šestku od tejto autorky a z toho istého sveta. A poviem vám, že to nebolo zlé. Ako stalo sa, že som myslela, že knihu nedočítam a ani sériu, pretože tam bola jedna taká scéna, ale okrem toho, že mi liezla hlavná hrdinka na nervy kniha nebola zlá. Ak chcete vedieť viac, tak si určite prečítajte celú recenziu, ktorá už je na blogu.
moja recenzia
3/5*

Anna zo zeleného domu
Nezabite ma prosím. Ja som fakt nikdy nečítala ani nevidela Annu zo zeleného domu. Keď som bola dieťa, tak som pozerala takú kreslenú, ale vôbec ma nebavila, takže som si až doteraz myslela, že to je nejaká somarina, ktorá sa mi nebude páčiť. Nejako som na Annu dostala chuť minule, a tak som ju začala pozerať a úplne som sa zamilovala. Ako boli scény, ktoré ma fakt nudili a menej ma bavili tie časti, keď už Anna učila, no inak to bolo neskutočne zlaté a milujem Gilberta. Chcem si to prečítať a dúfam, že sa mi knihy budú páčiť rovnako ako táto mini séria.
8/10*

Stranger Things
Rok som na to čakala a konečne som sa dočkala. Hneď ráno som začala pozerať a v noci som aj skončila. Celú sériu som dala za jeden deň a dokonca som stihla byť medzitým aj von. Bolo to úplne skvelé, aj keď musím priznať, že boli aj veci, ktoré ma nezaujímali - ako Max a jej brat, teda vlastne celá tá ich dejová línia. Vôbec ma nezaujímali a boli tam úplne zbytočne. Inak to bolo skvelé a veľmi sa mi páčilo ako to bolo celé vymyslené, že to pekne nadväzovalo na udalosti z prvej série. Konečne som videla Willa (teda herca) hrať, a je fakt skvelý! Milujem Mika (už teraz vidím, že to bude fakt veľmi pekný chlap, keď vyrastie) a El. Škoda len, že to nebolo rovnako strašidelné ako prvá séria, ktorá sa mi vďaka tomu páčila viac.
9/10*

Mindhunter
Trailer ma nezaujal, ale rozhodla som sa dať tomu šancu, pretože je to Netflix a má to málo častí. No akosi ma to nebavilo. Dlhé časti plné kecov a ničoho. Zrejme nič pre mňa, lebo po dvoch či troch častiach som to vypla. Ako malo to zaujímavú myšlienku a páčilo sa mi obsadenie, hranie a aj prostredie a časové obdobie, no inak som sa nudila a nevidela som pointu v tom pozerať to ďalej. Ak ste videli celú sériu, tak mi určite dajte vedieť či s mi oplatí pokračovať.
6/10*

Crimson Peak
Mala som chuť na niečo Halloweenske, tak som si pustila tento fantasy horor, ktorý som chcela vidieť už dávno. Zaujalo ma obsadenie, ale aj režisér. Celkovo mi to pripomínalo niečo od Tima Burtona a fakt to nebolo zlé. Čakala som, že to bude mať oveľa lepšie hodnotenia, čo nemalo, takže som sa chvíľu bála, že to bude hlúposť, ale bolo to strašidelné, tajomné a presne také, aké som chcela, aby to bolo. A, samozrejme, najlepší na filme bol Tom Hiddlestone a pohľad naňho. Síce ten koniec bol taký kúsok pritiahnutý za vlasy a možno sa to dalo aj ľahko predpovedať, páčilo sa mi to.
7/10*

Back to the Future
Teraz ma niekto fakt ukameňuje, lebo tento film je jedna z najväčších klasík, najlepší kultový film a ja som ho nie len že doteraz ani nevidela, ale dokonca ma nebavil. Neskutočne som sa nudila, nezasmiala som sa na ničom a mala som pocit, že je to plné klišé. Mohla som dopredu predvídať, čo sa stane a skrátka to bol len taký obyčajný film, nič úžasné. Mamka tento film miluje, takže jej ani nepoviem, že sa mi nepáčil, ale fakt to tak bolo. Možno si pozriem ešte druhý diel, lebo ma viac zaujíma to, ako pôjdu do budúcnosti.
6/10*

Heathers
Ďalší americký kultový film. Tak, ako sú populárne filmy Breakfast club, Mean Girls a Clueless, tak je aj Heathers, čo je taká čierna komédia, ktorú som nečakala. Fakt som si myslela, že to bude ako Mean Girls, ale bolo to niečo úplne iné a polovicu času som sa smiala, aj keď som nevedela či môžem, tú druhú som len prekvapene zazerala na obrazovku, čo to pozerám. Bolo to zvláštne a doteraz neviem, čo som to vlastne pozerala a prečo sa mi to páčilo, ale fakt sa mi to páčilo.
7/10*

Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children
Sklamanie od Tima Burtona. Až do polovice bol tento film fakt super, páčilo sa mi, ak bol spracovaný a aj herecké obsadene bolo super, ale potom prišli také pasáže, pri ktorých som len krútila hlavou a kričala, že to vôbec nedáva logiku. Takže ma tento film nakoniec sklamal, pretože bol na dobrej ceste a potom urobil jednu chybu a šlo to dolu z kopca. Ten koniec to len zavŕšil a neviem ani, aké hodnotenie tomuto filmu dať.
5,5/10*

Kingsman: The Secret Service
Ja ani vllastne neviem, prečo som sa tomuto filmu tak vyhýbala. Najprv som si to chcela pozrieť, potom sa mi nechcelo, potom som videla Johna Wicka, čo bola totálna hlúposť a bála som sa, že Kingsman bude to isté - len sa budú biť a zabíjať, ale keď som si to konečne pozrela, mala som chuť trieskať si hlavu o stenu, lebo to bolo skvelé! A mám chuť si to pozrieť odznovu a už chcem vidieť aj druhý diel. Fakt sa mi páčil príbeh, herecké obsadenie a aj žarty, a hlavne to, ako si robili srandu z bežných akčných filmov. Och a to spracovanie bitiek bolo skvelé!
7,5/10*

Atomic Blonde
Strašne som sa bála, že to bude rovnaká somarina ako film Lucy, kde Scarlett Johansson len zabíja a nie je tam žiaden skutočný príbeh, ale toto bolo také super a také iné, že by som si to tiež pozrela znovu. Charlize Theron je úžasná a nádherná a chcem ju za ženu prosím. Hrala skvelo, bila sa skvelo a aj vyzerala skvelo. Malo to aj nejaký príbeh a to prostredie Nemecka tesne pred pádom železnej opony bolo jedno z najväčších plusov tohto filmu. Ale za najlepšiu vec jednoznačne považujem hudbu. Ľudia, odkedy som videla tento film, tak nič iné nepočúvam, len jeho playlist, ktorý je plný starých pesničiek od umelcov ako Queen, Eurythmics, Depeche Mode, George Michael či David Bowie, ale aj tých novších ako New Order, Joy Division, Kanye West či Marilyn Manson. A taktiež tam začujete nezabudnuteľnú hitovku 99 Luftballons.
7,5/10*

Čítali/Videli ste niečo z vymenovaného? Navnadila som vás na niečo? Čo ste videli či čítali vy za tento mesiac?

4 komentáre:

 1. Myslim, ze ani jeden ze seriálu jsem nevidela. Kazdopadne super tipy, na nektere se urcite podivam :) ted mam rozkoukane 2.serialy, tak bych na treti uz nemela cas :D kazdopadne, pokud ti i já muzu nabidnout tipy na serialy, mrkni na muj blog, kde mam vypsanout TOP 5 ;)
  https://vita-brunettes.blogspot.cz/2017/10/top-5-serialu.html?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. och Stanger things si určite musíš pozrieť! :))

   Odstrániť
 2. Ahoj :) Musím povedať, že s Annou som to mala rovnako. Mala som voči tomu predsudky a nemyslela som si, že by ma niečo také bavilo. No bolo to pekné. Inak, veľmi pekný článok, teraz si ma nakopla začať pozerať nejaký seriál :D.

  OdpovedaťOdstrániť

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie