sobota 21. októbra 2017

Vrania šestka || instagramová výzva

Opäť raz sme sa s Adi z Čarakníh spojili a prinášame vám ďalšiu instagramovú výzvu ako tú, ktorú sme robili pred vydaní knihy Na dvore z tŕňov a ruží. Tentoraz ju robíme na ďalšiu našu obľúbenú knihu - Vrania šestka - ktorú vydáva Slovart už 30.10.
- Aj tentoraz pre vás máme zároveň pripravenú súťaž o dva výtlačky v slovenčine, ktoré nám poskytne úžasný Slovart a Adi vám k tomu ešte pribalí nejaké tie záložky (keďže ja nie som na Slovensku, tak pre tentokrát žiadne záložky odo mňa)
- Do súťaže budú automaticky zaradení všetci, ktorí sa zapoja do našej výzvy
- Tá bude prebiehať na instagrame od 23.10. do 29.10., takže potrvá presne od pondelka do nedele s tým, že 30.10. kniha vychádza na Slovensku
- Ak neviete ako taká výzva funguje - vašou úlohou je pridať fotky na tému daného dňa. S Adi sme sa to rozhodli poňať inak, a tak sme spísali čosi o hlavných postavách v knihe a podľa daných opisov si vy vyberiete či už knihu alebo inú postavu, ktorú vám tie slová pripomínajú. Môže to byť hoc aj autorka, je to len a len na vás. Snáď sa chápeme, vždy sa môžete opýtať mňa či Adi ak niečo nie je jasné
- Veľmi dôležité je, aby ste pridali hashtag #tyzdensvranami, inak vaše fotky neuvidíme
- Fotky nemusíte pridávať každý deň, ak napríklad nebudete stíhať alebo nebudete mať inšpiráciu
- A my (snáď) každý deň vyberieme tie najkrajšie, ktoré zozdieľame v príbehoch na instagrame
- Ak výzvu ďalej zozdieľate, budeme veľmi rady :)
To snáď k pravidlám stačí.
A ak neviete, čo je to za kniha, o ktorú hráte, tak vám sem pripojím anotáciu, hodnotenia blogerov a tiež si môžete prečítať moju recenziu.

Čo povedali blogeri

"Je to kniha, na ktorú sa máte právom tešiť, či už siahnete na preklad alebo si prečítate originál budete to milovať. A ja fakt potrebujem pokračovanie..."

"Toto bolo neskutočné. Celý nápad o kriminálnikoch sľuboval jeden skvelý príbeh, ale bolo to ešte lepšie ako som čakala. Táto kniha si zaslúži presne tú slávu, ktorú má."

"Dilógiu Six of Crows považujem za nesmierne vydarené YA fantasy, ktoré má všetko: dobre vymyslený svet, realistické postavy, chytľavý štýl písania, šokujúce zvraty, humor a deju primerané množstvo romantiky."

"Six of Crows je aj napriek svojim nedostatkom veľmi dobre napísaná kniha, ktorá sa číta pomerne rýchlo a dobre. V príbehu sa stále niečo deje, postavy nie sú na zahodenie a veľkolepý únik i splnenie nesplniteľnej úlohy sú skvele premyslené."

"Táto duológia sa zaradila medzi to najlepšie, čo som kedy čítala."

3 komentáre:

Citát

“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
― George R.R. Martin


Ocenenie

Ocenenie